Zapach otacza nas zewsząd. Problem w tym, że są przyjemne aromaty i całkiem nieprzyjemne zapachy. Pot, śmieci, dym papierosów – można by wymieniać bardzo długo. Popularność ogólnodostępnych odświeżaczy powietrza i neutralizatorów zapachu świadczy o tym jak bardzo ważne jest dla nas to co czujemy. Dziś spróbujemy wyjaśnić na czym polega różnica w działaniu odświeżaczy powietrza i neutralizatorów zapachu ONA, ponieważ jak się okazuje nie dla wszystkich jest to tak oczywiste.

Wszystko ma swój zapach- ludzkie ciało, potrawa czy mieszkanie.

Powonienie bardziej od innych zmysłów działa na nasze postrzeganie świata, emocje i pamięć. Aromaty potraw sprawiają że odczuwamy głód, woń kwiatów poprawia nam nastrój a ten czy inny zapach drugiego człowieka sprawia, że czujemy do niego sympatię lub antypatię. Niestety nie każda woń jest przyjemna.

Kariera środków zapachowych

I może właśnie dlatego, tak popularne jest stosowanie dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy płynów do płukania odzieży a nawet do sprzątania czy mycia podług. Z tego też powodu niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju środki zapachowe w postaci odświeżaczy powietrza, świeczek zapachowych, kadzidełek czy w innych formach. I w ten oto sposób, sami sprawiamy, że zewsząd otaczają nas przeróżne wonie i aromaty. Czy jest w tym coś złego? Nie – jeśli te aromaty układają się w harmonijną całość, jeśli nie drażnią naszego układu oddechowego i w końcu jeśli nam najzwyczajniej nie szkodzą.

Wróćmy do zapachu ludzkiego ciała. Nasza skóra ma swój własny, naturalny zapach. Gdy się pocimy, wszyscy wydzielamy mniej lub bardziej intensywny ale specyficzny zapach potu, skóry, odzieży. Po kąpaniu nasza skóra pachnie mydłem i balsamem, ale już po kilkudziesięciu minutach, nie czujemy się tak świeżo, bo nasza skóra zaczyna wytwarzać własny, specyficzny zapach. Jeśli użyjemy dezodorantu czy perfum niewiele to pomoże, ponieważ woń perfum po jakimś czasie zacznie się mieszać z naszym naturalnym nie zawsze najprzyjemniejszym zapachem i stworzy z nim mieszankę, która nie zawsze jest dla nas do zaakceptowania. O tym co czuje otoczenie – nie wspomnę. Ale jeśli użyjemy antyprespirantu i zahamujemy wydzielanie się zapachu potu, woń kremu, balsamu czy perfum będzie nam towarzyszyć dłużej i pozostanie niezmieniona innymi zapachami a to istotne.

Różnice w działaniu

I na tym polega różnica pomiędzy odświeżaczami powietrza i neutralizatorami zapachu PowAir ONA. Odświeżacze perfumują powietrze w mieszkaniu, ale jednocześnie ich woń miesza się z zapachem z toalety, ze śmietnika czy pojemnika na brudną odzież. To co powstaje po zmieszaniu się wszystkich tych aromatów, żartobliwie można nazwać „morską bryzą z nutą gnijącej cebuli i skarpet”. Tymczasem neutralizatory zapachu PowAir ONA jak sama ich nazwa wskazuje neutralizują czyli likwidują brzydkie zapachy, wówczas użycie przyjemnego aromatu ma sens.

Zapach to substancja, która ma postać gazu, oparu. Aby ją usunąć należy wywołać reakcję chemiczną neutralizującą ten związek. Tak właśnie działają neutralizatory zapachu PowAir. Odświeżacze ładnie pachną, ale tylko maskują fetor. Zastanów się, czy nie lepiej trwale usunąć nieprzyjemną woń?