Uwielbiamy swoich czworonożnych przyjaciół, ale przyznać trzeba wprost. Psia sierść wydziela nieprzyjemny zapach i nie okłamujmy się, że przychodzący do nas goście tego nie czują. Co gorsza nawet najbardziej troskliwa pielęgnacja pasa nie na wiele się tu zda.

Czy można coś zrobić by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu psa z domu, nie robiąc krzywdy pupilowi?

 

Psy duże i małe, zwłaszcza długowłose, wszędzie gubią sierść, przez co w całym mieszkaniu unosi się charakterystyczny „psi” zapach. Domownicy najczęściej są już do niego przyzwyczajeni. Gorzej goście, którzy w bardziej lub mniej dyskretny sposób „krzywią nosy”. Psa można a nawet trzeba regularnie i dość często szczotkować, mieszkanie dokładnie odkurzać, ale nawet najdokładniejsze zabiegi higieniczne, nie usuną nieprzyjemnego zapachu psiej sierści – ponieważ cały czas w domu znajduje się jej główne źródło. Nasz ukochany pupil! Co robić?

 

Dlaczego psia sierść śmierdzi?

Zła wiadomość jest taka, że im częściej kąpiemy psa, im bardziej specjalistycznych( czytaj drażniących) szamponów używamy, tym szybciej skóra zwierzęcia odtwarza warstwę ochronną …o intensywnym i charakterystycznym, a dla ludzkiego nosa przykrym zapachu.

Gdy nie pomagają kąpiele, weterynarze i doświadczeni hodowcy radzą, by zmienić psu karmę lub wyczesywać, szczotkować, ale i te działania najczęściej przynoszą marny efekt. Co jeszcze może być przyczyną takiego stanu? Nic! Pies ma swój szczególny zapach i już! Decydując się na wspólne z nim mieszkanie, trzeba się z tym pogodzić- ale czy na pewno?

 

Są dwa wyjścia walczyć z nieprzyjemną wonią lub pogodzić się

Z obserwacji wynika, ze są dwa typy posiadaczy zwierząt. Jedni uważają, że tam gdzie są zwierzęta, jest i ich zapach i uznają tę sprawę za naturalną. Inni walczą, rozstawiając różnego typu odświeżacze i preparaty aromatyzujące powietrze, dosłownie po całym domu. Doprawdy nie wiem, która sytuacja jest lepsza. Nie okłamujmy się mieszanka egzotycznych aromatów z nutą psiej sierści, to woń trudna do zaakceptowania. Problem leży w samej zasadzie działania tradycyjnych odświeżaczy powietrza. Preparaty aromatyzujące, świeczki zapachowe czy kadzidełka, mają za zadanie zamaskować nieprzyjemną woń przyjemnym zapachem. Po pierwsze nie zawsze to im się udaje a po drugie, ich działanie jest krótkotrwały. Gdy świeczka czy kadzidełko się wypali, zasobnik z aromatem się skończy – nieprzyjemna woń wraca.

A gdyby można było zneutralizować nieprzyjemne zapachy?block_slide.jpg

Tymczasem wyjście jest zaskakująco proste, są nim środki nowej generacji tzw. neutralizatory zapachu PowAir. Ich zadaniem jest zlikwidowanie nieprzyjemnej woni a nie stłumienie jednego zapachu drugim. Neutralizatory zapachu PowAir., dostępne są w postaci sprayu, który można rozpylić w powietrzu, płynu, który można dodać do prania dywanów czy obić mebli oraz żelu czy bloczka. W przypadku mieszkań, domów i innych pomieszczeń, w których przebywają zwierzęta, najlepiej sprawdzą się neutralizatory powietrza  block i  żel. Wystarczy ustawić je w dowolnym miejscu i problem nieprzyjemnego zapachu psiej sierści mamy definitywnie rozwiązany.

 

Do neutralizacj moczu oraz szybkiej reakcji polecamy sprawdzony neutralizator PENETRATOR

Penetrator-spray-m.jpg